Справа "Роттердам+" не обгрунтована, але правоохоронці затягують розслідування – адвокатка

Запровадження формули "Роттердам+" було законним і обґрунтованим, проте правоохоронці не сприймають докази захисту і продовжують затягувати розслідування. Про це заявила адвокатка ексголови НКРЕКП Дмитра Вовка Ірина Одинець в ефірі телеканалу "Україна 24".

Об этом сообщает Роспрес

"Є багато рішень судів, де визнано, що так звана формула "Роттердам+" є законною і обґрунтованою. І що комісія не могла діяти інакше, ніж ухвалити цю формулу. Бо ухвалення цієї формули було перш за все на виконання Третього енергопакету, який Україна підписала. Ця формула повністю є законною та обґрунтованою у зв’язку з законом про ціни та ціноутворення, де говориться про орієнтування цін на світові ціни. А також це пряма вимога Антимонопольного комітету України, яку не міг не виконати НКРЕКП. Тобто на сьогодні формула повністю законна і обґрунтована", — сказала Одинець.

Проте вона зазначила, що правоохоронні органи не сприймають і не беруть до уваги надані захистом дані експертиз, які підтверджують законність формули, і продовжують затягувати розслідування. Окрім того, адвокатка наголосила, що зроблені на замовлення САП експертизи також підтвердили відсутність збитків від запровадження формули "Роттердам+", але ці експертизи слідство приховує.

Новини
Прокурори навмисно затягують справу "Роттердам+", оскільки доказова база необґрунтована – адвокатка

"Докази, які ми маємо, їм нічого не доводять. Експертизи, які були надані їм нами і іншими захисниками, взагалі не беруться до уваги. Більше того, ми знаємо вже про те, що прокурор підтвердив у суді, що є експертизи, які зроблені на замовлення Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, які доводять, що формула збитків не завдає. Але ці експертизи приховуються від сторони захисту і від суду", – сказала Одинець.

На думку адвокатки, правоохоронці умисно затягують розслідування справи, усвідомлюючи безперспективність її розгляду в суді.

"Наразі досудове розслідування було знов-таки продовжене ще на 2 місяці стороною обвинувачення. Причому наші всі заперечення щодо неможливості, непотрібності продовження цього досудового розслідування не були взяті до уваги", – повідомила Одинець.

Нагадаємо, раніше глава НАБУ Артем Ситник заявив, що ухвалена урядом 28 січня 2020 року формула розрахунку ціни на газ з прив’язкою до його вартості на нідерландському газовому хабі TFF ("Амстердам+") є схожою з формулою визначення ціни на вугілля "Роттердам+".

Раніше Ірина Одинець заявила, що САП свідомо приховує від суду результати експертизи по "Роттердам+", що підтверджують обґрунтованість формули. А адвокатка підозрюваних у справі "Роттердам+" з боку ДТЕК Наталія Дригваль повідомила, що САП отримала мінімум три експертні висновки, які підтвердили коректність формули. Проте це не влаштовувало слідство, і тоді НАБУ замовило "експертизу" у СБУ за власним "темником".

24 березня 2017 року НАБУ відкрило кримінальне провадження, в рамках якого розслідує дії членів НКРЕКП, які затвердили формулу "Роттердам+". 8 серпня 2019 року детективи НАБУ повідомили про підозру шести особам по так званій справі "Роттердам+", серед яких ексголова НКРЕКП Дмитро Вовк. На клопотання НАБУ заарештувати Вовка суд відповів відмовою.

Ти ще не читаєш наш Telegram? А даремно! ПідписуйсяДжерело статті: “https://www.obozrevatel.com/ukr/economics/sprava-rotterdam-ne-obgruntovana-ale-pravoohorontsi-zatyaguyut-rozsliduvannya-advokat.htm”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя